LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Artistët në harresë"/ Stefi Prifti i “tërheq veshin” qeverisë

21 Gusht 2020, 08:37, Lifestyle CNA
"Artistët në harresë"/ Stefi Prifti i

Që në fillimet e pandemisë së Coronavirusit, një nga sektorët që u prek ishte edhe muzika. Për shkak të mbylljes së lokaleve dhe klubeve të natës, të shumta janë këngëtarët që kanë mbetur pa punë.

Dy prej artistëve që e ndanë këtë shqetësim që në fillim ishin dhe vëllezërit korçarë Endri dhe Stefi Prifti.

Shpesh herë në postimet e tyre në rrjetet sociale apo në intervista të ndryshme kanë folur për krizën që ka prekur këtë sektor prej pandemisë.

Së fundi i ftuar në emisionin ?Edicioni veror?, Stefi tregoi se prej 5 muaj e gjysmë artistët janë lënë në harresë dhe nuk po shikojnë asnjë lloj reagimi nga qeveria.

?Tashmë u bënë pesë muaj e gjysmë që ne jemi në heshtje por për fat të keq jemi lënë në harresë, sepse nuk po shikojmë akoma asnjë lloj reagimi.?, tha Stefi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga