LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

20 ditë në terapi intensive/ Mjeku i njohur fiton betejen me Covid-19

20 Gusht 2020, 11:16, Lifestyle CNA

Pas 20 ditësh në teraapi intensive, mjeku i njohur, Alban Hatibi, ka fituar betejën me koronavirusin.

Mjeku reanimator ka lënë sot spitalin Covid-2, ?Shefqet Ndroqi?, ku është kuruar për më shumë se tri javë.

Ai ka qëndruar për plot 20 ditë në terapi intensive, në gjendje të rënduar, por fatmirësisht është shëruar dhe pritet të rikthehet në krye të detyrës.

Lajmet e fundit nga