Connect with Us

Çfarë halli ka Vjollca Hoxha në majë të Moravës?!

Denoncim

Çfarë halli ka Vjollca Hoxha në majë të Moravës?!

Publikuar

-

Çfarë halli ka Vjollca Hoxha në majë të Moravës?!

Dy emisione në dy javë të ndryshme. E gjithë vëmendja për një pronë ku janë dy biznesmenë në ortakëri, dhe Top Channel në betejë, por edhe portali i një gazete të falimentuar që përdoret për shantazh dhe sulme ndaj “armiqve”.

Fiks Fare i kushton dy puntata dhe ngre akuzat ndaj  njërës palë, dhe vëmendja shkon direkt në ndonjë skandal të madh, vjedhje apo abuzim.

Por mjafton të kërkosh pak dhe menjëherë del gjithçka në shesh. Ato që thotë Fiks-i janë disi të vjetra pasi më parë janë publikuar shumë sulme ndaj një prej ortakëve në gazetën po në pronësi të Vjollca Hoxhës, që e lexon vetëm Ben Blushi kur do ti japë kurajo vetës, pasi sulmon “armiqtë” e tij, të zonjës Hoxha por edhe të shokëve dhe shoqeve të saj. Sot i përsërit Fiks-i duke shtuar e shtuar ujë e oriz. Frika fillon tek hapja e dosjes dhe dokumentave, Vjollca do vendimin që ajo mendon jo atë të ligjit. Sapo një institucion vepron, dikush hidhet në sulm.

Pak histori

Një biznesmen ka në pronësi një objekt gati 1000 m2, gjysmën e saj ja shet një tjetër biznesmeni. Ky i dyti me shpirtin e një investitori dhe pasionant, me dakortësinë e ortakut të ri zhvillon pronën. Investim në gati 10 vite. Punë e pandalshme, ku njëri investon dhe tjetri shikon si prona e tij merr vlerë çdo ditë. Prona zhvillohet, zgjerohet dhe legalizohet sipas të gjitha rregullave. Pasurisë i shtohet vlera dhe e gjitha nga gati 1000 m2 shkon në një total 8000 m2.

Njëri nga pronarët nuk ka hedhur asnjë qindarkë (Sefedin Bajraktari), por me zhvillimin e pronës pjesa e tij prej 500 m2 zhvillohet dhe merr vlerë, por sapo resorti hapet fillojnë problemet. Pa hedhur asnjë lekë, pa shkelur asnjë ditë, nuk do pjesën e tij prej 500 m2 por do 4000 m2, pa paguar asnjë qindarkë, pa bërë asnjë punë dhe si ndihmës për këtë punë ka gjetur gazetën e Vjollcës dhe emisionin Fiks Fare në televizionin e Vjollcës.

Ngjarjet rozë brenda në “investigim”

Media të bën gjëmën. Ben Blushi e Vjollca Hoxha e dinë mjaft mirë. Si mund të ndodhte ndryshe, a mund të pranojë Vjollca që shokët e saj që ka udhëtuar në Itali, Montekarlo, kazinot e Malit të Zi apo Greqisë psh. të mos marrin 4000 m2 sepse skanë investuar asnjë lekë dhe mund të humbin gjysmën e një resorti, tek i cili ndoshta shohin shumë ëndrra. Apo duan të kthejnë kujtimet e udhëtimeve të vjetra, por s’ju mjaftojnë 500 m2 por duan 4000 m2 si respekt ndaj historisë së tyre.

LEXO EDHE:  Skandali me mjekun popullor/Si i "vrau" 2 pacientët pasi iu mori mijëra euro

Ata kanë 500 m2 dhe këtë sja mohon askush, por siç Ben Blushi morri më një ngrehinë 2000  m2 me legalizim në Dardhë pse ato 500 m2 mos të bëhen 4000 m2?

Është njësoj si 6000 m2 në Dhërmi kur mbiu një dokument që i jepte Ben Blushit nga Kolonja goxha truall mu në breg të detit. Ka të dhëna të pakonfirmuara se ka edhe një tjetër sipërfaqe në emër të bashkëshortes, por kjo është ende e pa verifikuar zyrtarisht. Investigimi i saj vazhdon.

Kur Ben Blushi drejtor i Top Channel merr toka në bregdet, legalizon mijëra metër katrorë në Korçë, pse shokët e Vjollcës mos përfitojnë?

Kështu fillon një lumë akuzash, shantazhesh dhe shpifjesh ndaj një biznesmeni (Arben Rreli) që ka investuar shpirtin në zhvillimin e një pronë të cilën e ka blerë, njeh dhe ortakun e tij në gjithçka ai ka pasur si pronë edhe pse ska investuar asnjë qindarkë, por meqë ky i fundit është mik me Vjollcën dhe kjo ka Blushin apo Fiksin, tani duan që paratë që ka hedhur investitori ti ndajë përgjysëm me atë që nuk e di se çfarë ka ndodhur gjithë këto vite.

Turpësisht krijohen skenarë duke mohuar dhe aktet noteriale, skema me gjoja falsifikime, thjesht dhe vetëm që të ushtrohet presion ndaj organeve që po hetojnë, të cilat bashkë më shqiptarët shumë shpejt do mësojnë publikisht, pse e gjithë kjo. Kush fshihet nga pas? Kush është personi që ka udhëtuar me Vjollca Hoxhën rrugëve të Europës dhe sot e përdor televizionin Top Channel për një konflikt pronësie. Kurrë se kishtë bërë më parë Fiks-i këtë gjë, të ndërhynte mes dy palëve që janë në proces gjyqësor.

Por pasioni është i madh, nuk mund ta ndalë dot kush Vjollcën. Rubrika rozë nuk mund të marrë peng një media, një drejtor apo një emision, por ja që ndodh edhe kështu./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Sandër Lleshaj, “kapteri” me limuzinë

Publikuar

-

Nga

The scandal with the 100 million car/ Sander Lleshaj cannot put in his pocket the luxurious BMW

Erdhi si ministër i Brendshëm me imazhin e gjeneralit, dorëzoi edhe gradat e tij. Por Sandër Lleshaj duket se tashmë është kthyer në “kapterrin” publik me limuzinë. Megjithëse makina e tij është një BMW luksoze, të cilën nuk e ka as kryeministri dhe asnjë ministër tjetër në Shqipëri.

Makina me targa Gjermane, te Policia e Shtetit

Një mjet që i duhej “kapterr Lleshit” për të shitur mend, apo për t’u rehatuar kohët e fundit të pushtetit të tij, si ministër.

Makina me targa shqiptare, te Ministria e Brendshme

Njeriu i skandaleve, i një pasurie të dyshimtë dhe të fshehur në Gjirin e Lalzit. Një vilë e padeklaruar, që nuk është në emrin e tij.

Bëhet ministër i Brendshëm dhe mbyt qytetarët me gaz lotsjellës. Më pas disa skandale përfshijnë Ministrinë e Brendshme. Që nga emërimet në Policinë e Shtetit, tenderat e zhvilluara dhe së fundi një mjet me një vlerë 100 milionëshe blihet me një formulë ekstraligjore, sillet në Shqipëri me targa gjermane.

Një mjet i blerë për Oficerin e Kontaktit në Ambasadën Shqiptare në Berlin, që tashmë shëtit në Tiranë me targa falso, pa siguracion dhe në të “shtrihet” Sandër Lleshaj, “kapterri” në krye të Ministrisë së Brendshme, që udhëheq Policinë e Shtetit dhe strukturat më të rëndësishme të qeverisë shqiptare.

Lleshaj me makinën luksoze para parlamentit

Përgjegjësi për rendin dhe sigurinë duhej të kishte mjetin e tij luksoz për strategjitë politike të institucionit. Dhe tani është fshehur pas “gishtit”.

LEXO EDHE:  Skandali në Fiks Fare/ Gjykata e Shkodrës rigjykon një çështje të Gjykatës së Lartë të vitit 2007!

LEXO EDHE:  Skandal/ Laboratori nxjerr pa baktere, pulën e larë me ujin e Lanës

Ai makinën nuk e fut do në xhep, as qeveria nuk mund të fshehë skandalin, tentoi që të shmangë përgjigjet zyrtare, duke fshehur dokumentat.

Policia e Shtetit nuk i përgjigjet të dhënave që kërkohen në lidhje me mjetin. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor gënjen publikisht, duke thënë se nuk jep të dhëna private.

Në fakt Sandër Lleshaj, “kapterri” në krye të Ministrisë së Brendshme, nuk mund ta fshehë dot mjetin e tij.

Ne e kemi paralajmëruar disa herë. Ai skandal nuk ka për t’u fshehur dhe nuk ka për t’u ndalur, deri ditën e fundit dhe çdo lloj justifikimi që do të përdorë, thjeshtë dhe vetëm do të thellojë më tej skandalin e “kapterrit” Lleshaj, me limuzinë./ CNA.al

SKANDALI/ DPSHTRR fshehu të dhënat për BMW-në e Lleshajt

Makina luksoze/ Qeveria kërkon të fshehë skandalin e Sandër LleshajtSkandali me BMW-në 100 milionëshe të Sandër Lleshajt/ Mjeti qarkullon pa siguracion

Ekskluzive-Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu kapen në mega-skandal/ Si u “përvetësua” makina 100 milionëshe

Skandali me BMW-në luksoze të Sandër Lleshajt/ Makina qarkullon me targa falso

Ministri i Brendshëm përfshihet në skandal/ Fshehu një vilë në Gjirin e Lalzit?

“Ministri i Lalzit”/ Sandër Lleshaj hesht për vilën luksoze

Foto+Video/ Zbulohet vila e ministrit të Ramës në Gjirin e Lalzit

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Skandali-Arrestohen në flagrancë tatimorët/ Policia fsheh ngjarjen

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit mbrëmjen e djeshme në Tiranë janë arrestuar në flagrancë 4 punonjës të Tatimeve, por lajmi nuk ëshrë bërë public për mediat.

Sipas denoncuesit, arsyeja pse po fshihet lajmi është se kanë frikë se hetimet do të arrijnë deri lart në krye të drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve.“Pershendetje doktor te uroj shendet.Doja tju tregoja nepermjet jush te gjithe shqipetareve se si po behet cdo gje per te mbyllur nje skandal te madh ne Drejtorine e Pergjithshme te Tatimeve.Jane arrestuar Dorjan Flamuraj, Klodian Islami, Erion Trungu, Elis Tushe me para ne xhep e flagrance te gjithe banda gjobevenese e Tatimeve me ne krye kapobanden e famshme Romeo Shehun e Dritan Boci po bllokohet dalja e lajmit ne media se kane hall qe hetimet do arrijne deri lart ne krye te drejtorise. Arrestimi eshte bere dje ne darke ne rrugen e Barrikadave te ne nje bar kafe tek Galeria”-thuhet në denoncim.

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Video-Skandali në Zyrat Arsimore në Peshkopi/ Mësuesi qëndron në Londër por vijon të paguhet

Publikuar

-

Nga

Emisioni “Stop” në Tv Klan këtë të mërkure është ndalur në Peshkopi pas shumë problemesh të raportuara që lidhen me Zyrën Arsimore dhe drejtuesen e këtij institucioni, Brikena Dani.

“Stop” pas një investigimi të bërë ka zbuluar disa problematika për emërimet që janë bërë në këtë zyrë arsimore, por dhe për drejtuesit e shkollave në këtë rreth.Brikena Dani nga ana tjetër rezulton se është komanduar në krye të ZA Dibër, edhe pse nuk plotëson kriteret, pasi është diplomuar për gjuhë-letërsi me sistemin part-time. Edhe pse vijon detyrën në kundërshtim me ligjin, Dani ka lënë pa punë dhe 300 mësues, pasi u ka ndërprerë kontratat.

LEXO EDHE:  Skandal/ Laboratori nxjerr pa baktere, pulën e larë me ujin e Lanës

LEXO EDHE:  Skandal/ Laboratori nxjerr pa baktere, pulën e larë me ujin e Lanës

LEXO TE PLOTE