LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncon Sazan Guri: Agjencia funerale të jep 1.2 mln lekë nëse pranon vdekjen nga Covid-19

14 Korrik 2020, 20:11, Denoncim CNA

Sazan Guri ka postuar këtë mbrëmje një koment i cili mund të mbajë ndezur debatin për besueshmërinë ndaj Covid-19. Guri pretendon se një mikeshë e vet i ka treguar një rast, ku në familjen e një personi që ka ndërruar jetë për shkaqe kardiake, të pranohet si vdekje e shkaktuar nga Covid-19. Kjo “kërkesë” duket t’i jetë bërë një agjenci funerale, e cila madje i ofron edhe para në këmbim të firmës.

Por ja se çfarë shkruan Guri, i cili i bindur në atë çka dëshmon, ngre në fund edhe pikëpyetjet e kësaj historie.

” Më shkruan një shoqja ime. Mendova se ishin fjale, por sot u gjenda perballe faktit shkruan ajo. Ne mengjes i shkova per ngushellim shoqes time qe i vdiq i ati nga zemra. Kompania funerale G… i kishte propozuar funeral falas ne kembim te 1 milion e 200 mije lekeve pagese …. vetem nese e rregjistronte te atin, si te vdekur me covid.

E kishte te njohur te vetin, dhe i kishte thene qe 95 raste te vdekur fals, jane vetem nga pika ime e funeralit. Shtrohet pyetja …. kush qendron prapa sponsorit te agjensive? Agjensia besoj, perfiton mbi shpenzimin e klientit …., se çfare interesi do të kishte pastaj. Pse gjithe ky interes per te rritur nr e te vdekurve me Covid? Ka qe nuk do besojnë?”, e mbyll Sazan Guri. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga