LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Persona të armatosur lëvizin gjatë natës”/ Terror banorëve me “bekimin” e Lleshajt: Do ikin koka njerëzish

30 Qershor 2020, 12:09, Denoncim CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit në Burrel po mbillet kanabis si asnjëherë më parë.

Ai hedh akuza të forta në drejtim të ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj për të cilin thotë se është në dijeni të situatës dhe për më tepër ai thotë se ministri para disa ditësh inspektoi plantacionet me kanabis.

Qytetari shkruan se gjatë natës lëvizin persona të armatosur, dhe se banorët kanë frikë për jetën e tyre.

Ai paralajmëron se ka frikë se ?do ikin edhe koka njerëzish?.

?Këtu në Burrel ishte ministri Lleshi, para dy-tre ditësh dhe po fliste për kanabisin që ta luftojnë. Por, por njerëzve, individë qe vendosin nga 10-15 vinë dhe i shkulin e i çojnë brenda.

Por ka ardhur te shohë prodhimin se këtej janë tre apo katër grupe te huaj edhe po na bëjnë presion që mos të dalim as me bagëti maleve edhe janë të gjithë të armatosur. Se di ku te drejtohemi. Kemi rënë në hall të madh. Vetem te ty kemi shpresë mos te besh ndonjë gje qe mos te na rrezikohet jeta.

S?po na lënë as në shpinë tonë. Edhe ate dit qe ishte Lleshi në një vijë ajrore 2km larg, i kishte plantacionet me kanabis. Po si këtë se mban mend historia të jetë mbiell me shumë në Burrel. Tërë naten ecin makinat neper male të armatosur po e ruajnë plantacionet me kanabis. Duhet të vërë dorë shteti se do ikin koka njerëzish?-shkruan denoncuesi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga