LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi/ Drejtoria Tatimore Durrës bllokoi llogaritë e 106 bizneseve gjatë Covid-19

14 Qershor 2020, 20:48, Denoncim CNA

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili shkruan se Drejtoria Rajonale Tatimore Durrës ka bllokuar numrat e llogarive të 106 bizneseve gjatë periudhës së Covid-19.

Ai shton se qeveria po trumbeton me të madhe se do ndihmojë biznesin kur në fakt po e shkatërron.

?Kjo eshte ndihma per biznesin ne narkoshtetin e Edvin Droges.

Lexoni denoncimin e biznesmeneve dixhital! sb

I nderuar z.Berisha ! Dua te beje nje denoncim sesi Drejtoria Rajonale Tatimore Durres ka bllokuar numrat e llogarive te 106 bizneseve gjate periudhes se Covid 19. Qeveria po trumbeton me te madhe se do ndihmoj biznesin kur ne fakt po e shkaterron. Paligjshmeria me e madhe qendron se me kete urdher kjo drejtori ka bllokuar dhe llogarit bankare te administratoreve te shoqerive. A e di kjo qeveri se administratoret jane te punesuar prane shoqerive ? A do pranonte qeveria qe borxhet e OSHEE, KESH, ILLYRIAN GUARD, ALB PETROL etj ti paguanin nga llogaria personale adminstratoret e ketyre shoqerive ? Ky shtet po kalon ne absurditet ligjor dhe arroganc ekstreme e ardhur nga paaftesia dhe zullumtaria qe i ka kaplu. Ju uroj nga zemra shendet ! Jeni i vetmi ze kriter ne kete vend.

pershendetje zoti berisha. jam nje tregtar ne markaten e madhe elbasan . nr nipt L42803202R . per dy muaj na mbyllen me urdher te bashkise elbasan . pagen e luftes na e refuzojne me justifikimin se jeni aktivitet ushqimor dhe ken qen hapur. nuk e njohin urdherin e bashkise. ju lutem na ndihmoni. nuk e kuptoj pse disa e marrin e disa jo

kete urdherin e bashkise tatimet elbasan nuk e njohin. sipas tyre nuk duhet te kishim mbyllur sepse jemi ushqimore. nderkohe qe ne na mbyllen me polici.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga