Denoncimi i CNA.al për Drimadhën/ Reagon Berisha: Askush nuk e ndalon oligarkun e Ramës

28 Maj 2020, 16:52, Denoncim CNA
Denoncimi i CNA.al për Drimadhën/ Reagon Berisha: Askush nuk e ndalon

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me denoncimin e bërë nga CNA.al për ndërtimin që është duke u bërë në bregdetin e Drimadhës.

CNA.al publikoi foto dhe video nga Drimadha, ku shihej se eskavatori punonte pa u shqetësuar në mes të ditës edhe pse nuk lejohet të bëhen ndërhyrje në plazh.

Duke iu referuar një mesazhi të një qytetari dixhital, Berisha deklaron se gërmimet po bëhen nga Lorenc Gjikuria, të cilin e quan oligark të kryeministrit Edi Rama.

Sipas tij, Gjikuria po hap një gropë për ndërtim në bregdet dhe askush nuk merr asnjë masë.

?Përshëndetje doktor! Lorenc Gjikuria është oligarku i Ramës po hap gropë për ndërtim dhe merr inerte në Drimadhë. Njoftova 129, ata e njoftuan dhe ai hoqi skrepin me vrap. Sepse këta janë bashkë, janë narkotrafikantë. Kam shkruajtur edhe te komisariati dixhital dhe asnjë gjë si kanë bërë sot. Edhe Dallëndyshe Bicit i kam shkruajtur po asnjë masë deri tani, është i lidhur shumë me Ramën. Vetëm te ju besoj se mund ta bëni këtë gjë, ja ku e ke dhe gërmimin e bërë nga Lorenc Gjikuria në Dhërmi?, thuhet në mesazh./ CNA.al

Foto-video/ Tjetër masakër në bregun e Drimadhës

Video-Masakra në zonat turistike në Shqipëri vazhdon

Lajmet e fundit nga