LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali/ Kryebashkiaku i Ramës iu heq “bukën” 6 anëtarëve të një familje

5 Maj 2020, 08:49, Denoncim CNA

Ish-kryeministri Sali berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, kundër kreut të Bashkisë së Kavajës, Redjan Krali.

Sipas denoncuesit, kryebashkiaku i Kavajës ka pushuar nga puna rojen e një shkolle, vetëm sepse ai ishte demokrat, ndërkohë që ky ishte i vetmi anëtar i familjes prej 6 personash, që punonte.

Denoncuesi thekson se me atë rrogë, roja i shkollës ushqente fëmijët dhe nënen e sëmurë.

Berisha e cilëson këtë një aks banditesk të kryebashkiakut.

Po ashtu, denoncuesi thotë se ?Javën e kaluar janë shkarkuar edhe 14 qytetare te tjere të Kavajas nga Bashkia dhe Ujesjellesi duke i hedhur ne mes te kater rrugeve.
Por a shkarkohen njerezit dhe a u hiqet buka e gojes nje fakiri sidomos ne kete situate kaq te trishte dhe te tmerrshme qe po kalon mbar Bota?
Kta nuk kane as din e iman,as Rmazan,as Pashke e as Bajram!?/ CNA.al

Lajmet e fundit nga