Udhëtimi enigmatik i Ramës në Paris/ Transportoi baule të mëdha me euro e dollar!?

2 Qershor 2020, 09:56, Denoncim CNA
Udhëtimi enigmatik i Ramës në Paris/ Transportoi baule të

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një denoncuesi, i cili hedh dyshime të forta në lidhje me vizitën e fundit të kryeministrit Edi Rama në Francë.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shkruan se dyshohet se Rama ka transportuar kesh në Francë.

Denoncuesi në mesazhin e tij shkruan se është një punonjës i Aeroportit të Rinasit, ndërsa shton se janë habitur nga bagazhet e mëdha që janë ngarkuar në avionin shtetëror në Rinas.

?Pershendetje doktor jam punonjes ne Aeroportin e Rinasit, kjo fundjava e Rames ne Paris me avionin shtetror duhet parë me mirë ka qenë vetem duhen parë valixhet, pakot, bagazhet e shumta që u futen atë ditë në avion cfarë peshe ka pasur avioni punonjesit e aeroportit janë habitur me ato ngarkesa dhe hedhin shume dyshime mbi ngarkesat të cilat sipas tyre bënin te dyshohej se ishin te mbushura me para. Une e shikoj shumë te dyshimte ate xhiro për në Paris, kamerat ne Aeroport janë funksionale një dyshim i imi?-shkruan denoncuesi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga