Denoncimi te Berisha/ “Alarm në Divjakë, fshihen rastet me Covid-19”

11 Qershor 2020, 16:28, Denoncim CNA
Denoncimi te Berisha/ “Alarm në Divjakë, fshihen rastet me

?Alarm në Divjakë! Fshihen rastet me Covid-19!? Kështu deklaron ish-kryeministri Sali Berisha, duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital.

Berisha shkruan në rrjetet sociale se disa persona dhe një familje janë të infektuar me koronavirus. Sipas tij, është dhënë urdhër që rastet të mos tregohen por të mbahen të fshehta.

?Doktor Berisha alarm në Divjakë ! Në Divjakë L.B, A.B dhe e gjithë familja me koronavirus . Në fshatin Mizë 3 persona me koronavirus , Kryekuq 2 persona. Ju lutem Berisha të verifikohen rastet, të bëhen tamponat. Sot është marrë urdhër mos të hapin panik në një mbledhje urgjente të spitalit. Ngre shqetësimin përse mos të tregohen emrat, mbahen të fshehta dhe e gjithë zona Divjakë të mos tregohen rastet. Jam prind i Divjakës. L.B është drejtoresha e shkollës, është dhënë urdhër të thuhet se e ka marë në spital. Po sikur ta ketë marrë fëmija im që mëson në atë shkollë? Po jetoj me frikë?, thuhet në mesazh./ CNA.al

Lajmet e fundit nga