LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Detaje të forta nga atentati në Shkodër/ “Shënjestër ishte kushëriri i deputetit socialist”

29 Qershor 2020, 14:00, Denoncim CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nxjerrë detaje nga të shtënat me armë që u regjistruan sot në fshatin Vukatan të Shkodrës.

Duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital, Berisha thotë se policia ka fshehur atentatin, i cili pretendon se ka pasur shënjeshtër kushëririn e parë të deputetit socialist Luan Harusha.

Sipas tij, atentati i është bërë Fatjon Harushës, i cili ka qenë i shoqëruar me një femër dhe ishte duke udhëtuar me automjetin e drejtoreshës së Transportit Rrugor Shkodër Egla Mirashi.

?Doktor përshëndetje nga Shkodra. Atentat Fatjon Harushës dhe një femre që ka qenë me të. Atentati ndodhi në Vukatan, në dalje të Shkodrës, por jo për çudi Harusha djali i xhaxhait të Luan Harushës po udhëtonte me makinën e drejtoreshës së Transportit Rrugor Shkodër Egla Mirashi (e emëruar nga deputeti). Kësaj makine para një muaji i është vendosur tritol por është pikasur nga e zonja. Ngjarja nuk po zbardhet dhe kemi frikë të dalim rrugëve në Shkodër, pardje armë, sot armë. Zot na ruaj ku jetojmë?, thuhet në mesazh./ CNA.al

Lajmet e fundit nga