LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dokumentet-Vrasësi grabit tokat në Velipojë/ Mban “peng” vendimin e gjykatës me ndihmën e Ramës

29 Qershor 2020, 09:33, Denoncim CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari dixhital, sipas të cilit një trafikant dhe vrasës, ka grabitur tokat në Velipojë.

Sipas denoncuesit, ka një vendim të Gjykates se Apelit dhe vendim te Gjykates se Larte qe ia rikthen token pronares, por sipas tij për shkak të miqësisë me kryeministrin Edi Rama mbajnë peng vendimin e gjykatave Shqiptare.

?Lidhur me postimin tuaj qe vrasesit trafikant Pellumb Gjoka nuk i jane prishur objektet, doja te shtoja qe keto objekte i ka ndertuar ne toke qe nuk eshte e vetja, por e ka zaptuar me dhune pavarsisht se ka nje vendim te Gjykates se Apelit dhe vendim te Gjykates se Larte qe ia rikthen token pronares Drande Hotaj.

Me ndihmen e shtetit mafioz, dhe miqesise qe ka me Edi Ramen pasi njihet qe dikatatori Rama eshte frekuentues i restoranteve te vrasesit-trafikant Pellumb Gjoka mbajne peng vendimin e gjykatave Shqiptare.

Per Pellumb Gjoken ligji nuk egziston dhe e mban me force dhe me banditet e vet ate toke dhe asnje institucion i shtetit Shqipetar nuk reagon nga viti 2015 kohe kur Gjykata e Larte vendosi perfundimisht kthimin e prones familjes se Drande Hotaj.
z.Berisha keta jane ata qe duan te bejne shtetin dhe reformen e drejtesise duke mos njohur vendimet e Gjykatave Shqipetare.
Ju drejtohem ju z.Berisha qe ta publikoni se mbase ateher ndoshta institucionet perkatese vendosin te zgjohen.?-shkruan denoncuesi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga