LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Policia dhunon brutalisht qytetarin me pranga

23 Qershor 2020, 08:32, Denoncim CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, një video, ku efektivë të policisë dhunojnë një qytetar të orangosur.

Berisha thekson se emrat e efektivëve duhet të bëhen publik, pasi sipas tij në asnjë vend të botës nuk i mbajnë sekret.

Gjithashtu ai thekson se derisa të mësohet identiteti i tyre, emrat e vërtetë janë ?Edvin Kristaq Krimineli, gjeneral Hashash Skuthi dhe Ardi Gerond Droga?.

?Qytetarin e lidhur me hekura ne duar shtaza me uniforme e godet me grusht ne fytyre, dhe shtaza tjeter me uniforme e mban! Emrat e tyre si ne asnje vend te botes i mbajne sekret per publikun.

Miq, gjersa te behen publik emrat e tyre, per cdo njeri emrat e vertet te tyre jane tre:
Edvin Kristaq Krimineli, gjeneral Hashash Skuthi dhe Ardi Gerond Droga! sb

Ndiqeni videon e tyre.?-shkruan Berisha.

Lajmet e fundit nga