LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali/ Xhaçka i dhuron burrit pronat e Ushtrisë

15 Qershor 2020, 12:07, Denoncim CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilit ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka i ka dhuruar bashkëshortit prona të Ushtrisë, në një fshat pranë Mulltetit dhe Petrelës.

?Jam banor i fshatit Dobresh, prane Mulletit dhe Petreles. Kjo prone ne rruge kryesore sa kalon uren e Dobreshit eshte nje nga repartet e ushtrise me mbi 10 ndertesa dhe disa tunele. Prej tre javesh ushtria me shume shpejtesi e boshatisi, e rrafshoi dhe pastroi te gjitha ndertesat. Mbahet çdo gje sekret por ne e dime mire se pas kesaj fshihet burri Olta Xhackes si i dashuruar me pronat e ksaj zone. Mesa duket ushtria ia dhuroi nje prone me siperfaqe sa i gjithë fshati. Ju lutem mos e lejoni ta gezoje keshtu pa asnje njeri qe e shqeteson.?-thuhet në mesazhin e denoncuesit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga