LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video- Mega korrupsion me prishjen e banesave të padëmtuara nga tërmeti

25 Qershor 2020, 09:57, Denoncim CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit po kërkohet të shemben edhe banesa të cilat nuk janë dëmtuar nga tërmeti.

Sipas denoncuesit disa shtëpi në Vorë, edhe pse nuk janë dëmtuar nga tërmeti, po kërkojnë t?i shembin, me qëllim që t?i hapet rruga ndërtimit të pallateve.

?Po ju percjell nje shqetesim te 60 familjeve ne Vore te cilat Hekuran Balluku kryetari i komitetit ekzekutiv dhe Ramavirusi kerkojne ti shembin shtepite te cilat nuk u jane demtuar nga termeti…
Keto shtepi te bera me mund e djersë kerkohen te shemben per ti hapur rruge ndertimit te pallateve për interesa private…
Organizata kriminale ne pushtet ne bashkepunim me Lame hajdutin ka bere perjashtimin nga legalizimi te shtepive te ketyre banoreve te cilet banojne aty prej me shume se 60 vitesh… Keto perjashtime nga legalizimi jane bere duke i cilesuar keto familje si te pastreha, te demtuara nga termeti, perjashtimet jane bere ne kundershtim me nenin 39 te ligjit per legalizimet…
Po ju percjelle dhe nje video ku banoret e Vores nxjerrin me shkelma Hekuran Ballukun nga degjesa publike…?-shkruan denoncuesi.

Lajmet e fundit nga