LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tha se Rama është dënuar për vjedhje ikonash në Paris/ Dhunohet barbarisht Gjergji Thimio

20 Korrik 2020, 08:24, Denoncim CNA

Koleksionisti i njohur Gjergji Thimio, është dhunuar barbarisht.

Denoncimi është bërë nga deputeti Lefter Maliqi, i cili pretendon se Thimio është dhunuar nga kunati i deputetit Niko Peleshi me urdhër të kryeministrit Edi Rama.

Sipas tij, koleksionisti është dhunuar pasi denoncoi se Rama është dënuar në Francë si trafikant ikonash.

?Rilindja sekt kriminal. Dhunohet barbarisht koleksionisti Gergji Thimio nga kunati i deputetit dhe ish-zv.kryeministrit Peleshi. Ramzi hiq dorë nga patrioti, intelektuali e kurajozi Gjergj Thimo, të cilin pasi i shkatërrove jetën, e burgose, ia grabite ikonat, e sëmure, e ndave nga familja, e largove nga vajza, tani e shantazhon, e kërcënon, e dhunon, e survejon vetëm pse guxoi të të demaskojë si hajdut e trafikant ikonash i dënuar në Paris me dosje personale e me kartelë. Hiq dorë nga çdo inskenim dhune, se ditët i ke të numëruara?, shkruan ai.

Ndërkohë, deputeti ka bërë edhe një thirrje të fortë për kryeministrin Edi Rama.

?Për të gjitha mëkatet, shantazhet, kërcënimet, dhunimet, burgosjet që u ke bërë qindar-mijëra shqiptarëve të ndershëm si z.Thimo, artistëve, gazetarëve, studentëve, shoqërisë civile, opozitarëve, oficerëve dhe prokurorëve e gjyqtarëve të ndershëm e kurajozë po vjen dita që do përgjigjesh. Sot z.Gjergj Thimio ka mbështetjen e të gjithëve me zemër kurse ti ke përçmimin e çdo shqiptari.

Pushteti, babëzia, lakmia t?i kanë errur sytë, kujdes se do qërrohesh dhe do përfundosh në gremin. Qesh mirë kush qesh i fundit. Do e pësosh nga se pret, hiq dorë nga marrëzitë sa nuk është vonë, e ke mbushur kupën, ka filluar të derdhet. Gjaku Thimos, shantazhet, kërcënimet, dhuna, burgosjet, mëkatet që u ke bërë shqiptarëve do të kthehet në makth… Armiku i padukshëm në trurin tënd do të kthehet në armik real duke të sulmuar nga se pret…?, nënvizon ai në rrjetet sociale./ CNA.al

?Rama i dënuar për vjedhje ikonash në Paris?/ Gjergji Thimo publikon numrin e dosjes dhe i kërkon ?llogari? Fatos Nanos

Lajmet e fundit nga