LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Denoncimi/ Dajak në zyrat e shtetit! Rrihet brutalisht shefja e taksave dhe tarifave në Pogradec

17 Korrik 2020, 16:51, Denoncim CNA

Një denoncim i fortë është bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha pak momente më parë në rrjetet sociale.

Duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital, Berisha thotë se është rrahur dhe goditur brutalisht në zyren e saj shefja e taksave dhe tarifave të bashkisë së Pogradecit.

Sipas tij, zyrtarja e bashkisë është dhunuar nga një çift bashkëshortësh që kanë një subjekt ambulant në shëtitoren e qytetit. Ai deklaron se çifti nuk është mbajtur në polici dhe shefes së taksave i është kërkuar nga eprorët që të tërheqë denoncimin.

?Përshëndetje Doktor! Përgjegjëse e taksave dhe tarifave vendore Bashkia Pogradec, goditet dhe rrihet në zyre nga një çift të cilët kanë një subjekt ambulant në shëtitoren e qytetit të Pogradecit. Është dhunuar në zyrë nga një person bashkë me gruan e tij. Është goditur në zyrë në mënyrë brutale. Ka bërë denoncimin por pas një ore të dy janë lënë të lirë. Nga bashkia nuk është marrë asnjë masë për heqjen e lejes për këtë subjekt por përkundrazi i është kërkuar nga eprorët të heqë denoncimin sepse janë të Rilindjes. Si po zbatohet ligji në këtë rast????, thuhet në mesazhin e qytetarit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga