LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Vdekja e 27-vjeçarit nga Kavaja"/ Berisha: Vrasje e mirëfilltë shtetërore

24 Korrik 2020, 14:09, Denoncim CNA
"Vdekja e 27-vjeçarit nga Kavaja"/ Berisha: Vrasje e

Vdekja e një 27-vjeçari nga Kavaja sot (24 korrik) ka ngjallur polemika, të cilat në këndvështrime të ndryshme janë parë si neglizhencë mjekësore, vrasje me dashje apo edhe fatalitet prej një sëmundjeje të lindur të gjakut. Pas reagimit të QKUM-së, ka ardhur edhe komenti i Sali Berishës i cili e konsideron si vrasje të mirëfilltë shtetërore në krye të shkrimit, duke akuzuar më tej qeverisjen dhe shërbimin shëndetësore.

“Vrasje e mirefillte shteterore! Te riun e vrane ata qe e braktisen ne ditet kritike te jetes se tij!

Se pari, ju ftoj miq ti shprehim ngushellimet tona me te ndjera familjes te te ndjerit djalit 27-vjeçar nga Kavaja qe nderroi jete sot ne spitalin infektiv.

Gjithashtu denoj si autor pergjegjes direkt per vdekjen e tij ata qe ne menyre kriminale e lane per dite te tera ne shtepi pa i dhene ndihme cka detyroi ate dhe familjaret ti drejtohen Edvin Kristaq Xhahilit per braktisjen nga Urgjenca Kombetare.

Kriminale dhe cinike eshte deklarata e Ndrikull Hajnise se i ndjeri nuk kishte shenja Covid-19 nderkohe qe i riu ishte ne gjendje kritike edhe ne shtepi por nuk u ndihmua.

Ketu me poshte keni historine e braktisjes faktikisht te vrasjes te te riut me mungesen e ndihmes mjeksore”,  shkruan Berisha.

Shërbimi Infektiv: I riu ishte asimptomatik nga Covid-19
10:42, 24/07/202
Pas raportimeve se një 27-vjeçar nga Kavaja ka ndërruar jetë nga koronavirusi, reagoi Ministria e Shëndetësisë.
“Ministria e Shëndetësisë sqaron se, referuar shërbimit infektiv, një i ri 27-vjeçar nga Kavaja, ka ndërruar jetë si pasojë e aksidentit vaskular cerebral.

27-vjeçari vuante nga një sëmundje e lindur e gjakut dhe ishte asimptomatik për Covid-19.

Vdekja e 27-vjeçarit nga Kavaja/ Urgjenca Kombëtare reagon pas akuzave: Si u trajtua rasti i të riut

Lajmet e fundit nga