LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi: Qytetarët dalin në protestë për fabrikën e ziftit, policia i dhunon

26 Korrik 2020, 12:46, Denoncim CNA
Denoncimi: Qytetarët dalin në protestë për fabrikën e

Ish-kryeministri Sali Berisha, denoncuar dhunën e policisë në protestën që është zhvilluar nga banorët e rrugës së 5 majit.

Ata kanë protestuar për fabrikën e ziftit që ndodhet në zonë të banuar. Duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital, ish-kryeministri deklaron se policia ka ushtruar dhunë ndaj tyre për t?i shpërndarë.

?Ndal dhunës shtazarake të narkopolicisë ndaj qytetarëve të pafajshëm. Krim i shëmtuar! Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

Video është bërë sot mbasdite te rruga 5 Maji në Tiranë afër shkollës “Ardjan Klosi”. Banorët kanë dalë për të protestuar për fabrikën e ziftit që ndodhet në zonë të banuar në mes të qytetit. Forcat e policisë ashtu siç dhe duket në video kanë ushtruar dhunë. Kjo nuk është policia që ne duam…?, shkruan Berisha në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga