“Jeni të gjithë mashtrues dhe gjakpirës”/ Qytetarët i tregojnë vendin Ramës: Boll më...

22 Qershor 2020, 08:33, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot duke përshëndetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale, me një shprehje të Nënë Terezës.

?Gjej një minutë për të menduar, gjej një minutë për t’u lutur. Gjej një minutë për të qeshur.?-citon Rama, Nënë Terezën.

Por, pas këtij postimi qytetarët kanë shpërthyer në komente kundër kreut të qeverisë.

Një qytetar akuzon kryeministrin se fshin komentet, ndërsa i revoltuar shprehet se të gjithë janë mashtrues dhe gjakpirës.

?Pse e fshive komenti tim zoti Rama ? Është mirë të reflektosh kur populli të bën kritika! Ti nuk na hell dot hi syve duke ndarë foto të shenjteroreve, boll me mashtrime jemi ngopur…
Rinia po ikën dita-ditës sepse ti po i largon me lutjet dhe buzeqeshjet e tua.
Sa turp qe nje kryeminister të fshije komentet e popullit sepse e verteta vret.
Zoti past meshire per popullin Shqiptare qe eshte rraskapitur nga kjo qeveri e neveritshme dhe gjakpirse!?-shkruan një qytetar.

Ndërsa një qytetar i shkruan Ramës së duhet t?iu kërkojë falje shqiptarëve.

?Gjej nje min per ti kerku falje sinqerisht e jo sa per sy e faqe per te gjitha gabimet qe ke ba , masandej edhe e qeshura mund te dalin ma e bukur?-shkruan qytetari.

Gjithashtu një tjetër shkruan ?Na shkoi j jeta duke u lutur dhe menduar, se për të qesh, nuk na qeshet po per ke te lutemi me para. Për fenë apo për qeverinë, ju të dy palët jeni mashtruesa?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga