Avokati shkon me letra higjenike në emision/ Pa Sorosin, Rama do vdiste nga mbidoza,  Basha do ishte një copë kamarieri

21 Qershor 2020, 16:53, Politikë CNA
Avokati shkon me letra higjenike në emision/ Pa Sorosin, Rama do vdiste nga

Avokati Altn Goxhaj është gjobitur me 50 milionë lekë për shkak të thyerjes së karantinës, ndërsa sot ka sqaruar se si po vijon procesi.
Ai ka shkuar në studion e Fax News me disa topa letre higjenike në duar, për të ironizuar me gjobën e marrë.

“Kam bërë ankimimin e gjobës 50 milionë. Më thanë se nuk kanë asnjë dokument apo provë nga unë. Ju dorëzova 5 paku letra higjenike, me gjithë logjikën e qeveritarëve për të bërë presion ndaj qytetarëve. Unë këtë gjobë nuk e mora për vetë por të tregoj të gjitha gjobat e shqiptarëve. Policëve vetë nuk ju lejohet të vendopsin gjoba administrative, vetëm Inspektoriati Shëndetësor mund ta bëjë. Policia mund të vendos vetëm gjoba të Kodit Rrugor, jo pse ke dalë jashtë orarit, por pse ke parkuar keq. Të gjitha gjobat që ka vendosur Policia e shtetit për mos lejimin e qytetarëve të dalin dhe ndëshkimin e atyre që dalin, janë nul, janë zero”, u shpreh ai.

Ndërkohë avokati ka hedhur akuza të rënda ndaj klasës aktuale politike në vend, duke thënë se kjo klasë është duke përmbushur axhendën e nisur që në vitin 1992 për shpopullimin e Shqipërisë dhe rrënimin e saj, sepse vetëm kështu sipas tij zhdukin dëshmitarët për krimet që kanë bërë në vënien e pasurisë.

Goxhaj tha se e gjitha kjo sponsorizohet dhe drejtohet nga George Soros dhe se pa këtë të fundit, Rama do vdiste poshtë ndonjë ure nga overdoza, Valiaj do të ishte përkthyes në ndonjë kishë në lindje ndërsa Basha kamarier.

“Ata janë bandë e poshtër, t?ju shërbej armikut, të justifikojnë arsyet pse dhe kush i sollën në pushtet Serbisë dhe Greqisë përmes Sororosit. Po të mos ishte Sorosi Edi Rama do përfundonte i vdekur në overdozë në një urë, Erion Veliaj do të kishte përfunduar në përkthyes me 2 mijë dollarë në një kishë ordinere Baptiste diku në Afrikë, Lul Basha në një copë kamarjeri. Këta nuk do ekzistonin, s’do merrnin frymë as nuk do ishin prezent fare nëse nuk do ishte Sorosi. Këta i shërbejnë një axhende të nisur në vitin 1992. Këta duan të zgjasin pandeminë për të rrënuar ekonominë që njerëzit të ikin”, tha Goxhaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga