“Kam kaluar në kurriz furinë e baltës dhe mërisë së politikës së burrave”/ Rudina Hajdari del me mesazhin e fortë

21 Qershor 2020, 11:01, Politikë CNA
“Kam kaluar në kurriz furinë e baltës dhe mërisë

Pas shkarkimi të Vjosa Osmanit nga çdo pozicion në LDK, ka ardhur edhe reagimi nga deputetja Rudina Hajdari.

Duke dalë në mbrojtje të kësaj të fundit, Hajdari shkruan se e ka kaluar dhe vetë në kurriz furinë e baltës dhe mërisë së politikës së burrave, të cilët sipas saj, e urrejnë mendimin ndryshe dhe demokracinë

?Ju përgëzoj Vjosa R. Osmani për qëndrimet tuaja dinjitoze si një grua me parime të forta.
?Ju admiroj për kurajon tuaj.

Unë, ashtu si ju sot, e kam kaluar në kurriz furinë e baltës dhe mërisë së politikës së burrave të cilët e urrejnë mendimin ndryshe dhe demokracinë.

Por ajo që kam mësuar dhe jam e sigurtë ju e dini shumë mirë është se me rëndësi në politikë është vetëm besnikëria ndaj parimeve dhe elektoratit.
?Qëndro e fortë dhe ju uroj shumë suksese”, shkruan Hajdari./CNA.al

Lajmet e fundit nga