Video-Jorida Tabaku “demaskon” Ramën/ Si i gënjeu shqiptarët për vendet e punës

20 Qershor 2020, 20:16, Politikë CNA
Video-Jorida Tabaku “demaskon” Ramën/ Si i gënjeu

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama lidhur me premtimet që dha në qershor të 2013-ës.

Në një postim në rrjetet sociale, ajo ka publikuar një video të Ramës ku premton se do të krijojë 300 mijë vende të reja pune dhe e krahason me situatën aktuale, ku janë mbyllur disa biznese dhe papunësia është rritur për shkak të Covid-19.

Ajo ngre akuzat se kreu i qeverisë na ka gënjyer gjatë gjithë këtyre viteve, ndërsa thekson se Shqipëria është zhytur në varfëri dhe në papunësi.

?Premtimet e pambajtura dhe gënjeshtrat e përditshme kanë shoqëruar çdo ditë Edi Ramën në 7 vitet e keqqeverisjes së tij. RAMAVIRUSI ka zhytur në varfëri dhe papunësi Shqipërinë. Vendi më i varfër në rajon që drejtohet nga Gënjeshtari më i madh në rajon! Asnjë formë propagande nuk mund ta fshehë të vërtetën?, shkruan demokratja krahas videos./ CNA.al

Lajmet e fundit nga