Ahmetaj përvesh mëngët/ Me karrocë dhe lopatë në duar, nis vetë ndërtimin e shkollës në Sukth

20 Qershor 2020, 18:26, Politikë CNA
Ahmetaj përvesh mëngët/ Me karrocë dhe lopatë në

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj së bashku me kryeministrin Rama kanë qenë ditën e sotme në Sukth ku inspektuan shkollën 9-vjeçare dhe kopshtin Njazi Mastori në Sukth.

Ahmetaj nuk ka qëndruar spektator kësaj radhe por ka përveshur mëngët duke rrëmbyer lopatën për të marrë vetë pjesë në ndërtimin e shkollës për disa çaste.

Teksa ka ndarë dhe disa foto në rrjetet sociale, ai shkruan se 907 nxënës dhe fëmijët të shkollës nëntorin që vjen do të mësojnë në shkollën e re me standarde shumë më të mira se më parë.

“RINDËRTOJMË BASHKË

Punimet për Rindërtimin e shkollës 9-vjecare dhe kopështit Njazi Mastori në Sukth, Durrës!

907 nxënës dhe fëmijë të kësaj shkolle, nëntorin e ardhshëm do të zhvillojnë mësimin në një shkollë të re, më standarde e kushte shumë më të mira se me parë”, shkruan Ahmetaj krahas fotove./CNA.al

Lajmet e fundit nga