Video-Manastirliu thirrje të fortë qytetarëve/ “Respektoni rregullat, vetëm me kujdes mposhtet virusi”

21 Qershor 2020, 10:57, Politikë CNA
Video-Manastirliu thirrje të fortë qytetarëve/ “Respektoni

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka bërë një thirrje të fortë për qytetarët, duke qenë se shifrat e të infektuarve vijojnë të jenë të larta.

Manastirliu ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku këshillon qytetarët të mbajnë maskë dhe distancë, të lajnë shpesh duart dhe të dezinfektojnë ambientet.

?Më e keqja nuk do të vijë vetëm nëse secili prej nesh tregon kujdes në përditshmëri!

Respektoni rregullat. Ruani distancën 1.5 metër. Mbani maskë/barriera mbrojtëse kur nuk është e mundur të ruhet distanca. Lani shpesh duart. Dezinfektoni ambientet.

Mbroni veten dhe të afërmit tuaj! Vetëm duke treguar kujdes, mundemi ta mposhtim COVID-19!?, shkruan ajo krahas videos këshilluese./ CNA.al

Lajmet e fundit nga