Demokratët në zi/ Ndërron jetë zyrtari i PD-së

21 Qershor 2020, 12:19, Politikë CNA
Demokratët në zi/ Ndërron jetë zyrtari i PD-së

Një lajm i hidhur është raportuar ditën e sotme nga demokratët.

Mësohet se sot ka ndërruar jetë  kryetari i Partisë Demokratike në Krujë, Reshit Merlika.

Lajmi është bërë i ditur nga ish-deputetja e PD-së Orjola Pampuri dhe anëtarët e tjerë të Partisë Demokratike.

Raportohet se Merlika ka ndërruar jetë si pasojë e një infarkti kardiak.

?Dhimbje dhe trishtim për ndarjen e parakohshme nga jeta të kryetarit të Partisë Demokratike Krujë, Z.Reshit Merlika. U prehtë në paqe, e i paharruar qoftë kujtimi i tij për familjarët e miqtë?, shkruan Pampuri në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga