LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas Poliklinikës, Covid mbyll Drejtorinë e Sigurimeve Shoqërore në Shkodër

8 Qershor 2020, 10:09, Lifestyle CNA
Pas Poliklinikës, Covid mbyll Drejtorinë e Sigurimeve Shoqërore

Një punonjëse e Sigurimeve Shoqerore në Shkodër ka rezultuar pozitive me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit.
Mësohet se kjo ka sjellë mbylljen e institucionit pas analizave ku punonjësja rezultoi pozitive.

Nuk ka një afat kur ky institucion do të rihapet, por pritet që gjatë ditës së sotme të kryhet dezinfektimi i plotë i institucionet dhe çdo hap do të ndërmerret në konsulencë me specialistët e shëndetsisë në Shkodër.

Kujtojmë se 17 raste të reja me Covid 19 janë zbuluar në 24 orët e fundit në vendin tonë, mes tyre dhe 3 personel mjeksor./CNA.al

Lajmet e fundit nga