LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ambasadori i BE-së apel shqiptarëve/ "Respektoni masat kundër Covid-19"

29 Mars 2020, 14:22, Politikë CNA
Ambasadori i BE-së apel shqiptarëve/ "Respektoni masat

Pas thirrjes së Abasadës së SHBA në Shqipëri, ka reaguar dhe ambasadori i BE në vendin tonë Luigi Soreca.

Në një mesazh postuar në rrjetet sociale a i kërkon të gjithë qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi dhe të respektojnë rregullat. “Është shumë e rëndësishme që të respektohen masat që japin rezultat kundër Covid19. Mesazh i përbashkët nga organizata ndërkombëtare & partnerë zhvillimi në Shqipëri”.

Lajmet e fundit nga