LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Borxhit publik i kanë martuar nënë e babë”/ Basha akuza të forta qeverisë

28 Mars 2020, 17:01, Politikë CNA

Kryetari i opozitës ka qenë shumë i revoltuar pasditen e sotme për masat që ka marrë qeveria për të përballuar koronavirusin.

Teksa ka qenë në një lidhje me emisionin ?Kjo Javë?, Basha u pyet për borxhin publik.

?Borxhit publik këta i kanë martuar nënë e babë. Sot nuk është ccështja e borxhit publik por të merren masa për qytetarët?, deklaroi ai, ndërsa ngriti akuza të forta ndaj qeverisë.

?Duhet të veprohet urgjentisht. Të anulohen 120 milionë euro kontrata koncesionaresh. Në vend të merrej kjo një person që është në konflikt interesi dhe është afera e inceneratorëve në Elbasan, Fier dhe bëhet ministër i administrimit Arben Ahmetaj bashkë me pronarin Zotkaj. Pse shkojnë tek ata, pse nuk shkojnë për të rimbursuar njerëzit, për biznesnit. Ç?janë këto 30 milionë euro?

Kjo do të thotë të bësh dasmë në kohën e kolerës. Ky është përfitim, dhe jo është kriminal. Buxheti i ka të gjitha. I kemi treguar ku mund t?i marrin dhe gjejnë këto para, tek koncesionit, shpenzimet publike dhe ato operative të qeverisë?, deklaroi lideri i PD./ CNA.al

Lajmet e fundit nga