LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Rezistencë për ekzistencë”/ Rama optimist për betejen me koronavirusin: Do t’ia dalim më shpejt se të tjerët

28 Mars 2020, 14:03, Politikë CNA

Pavarësisht situatës së vështirë që po kalon vendi për shkak të koronavirusit, kryeministri Edi Rama është shprehur optimist në lidhje me këtë betejë.

Në një komunikim live në rrjetet sociale, Rama theksoi se qëndrimi në shtëpi I ka dhënë rezultatet.

Sipas kreut të qeverisë, fakti që kurba e rasteve të reja me COVID 19 në vend nuk po rritet, do të thotë se ka funksionuar rezistenca e shqiptarëve.

?Falë rezistencës tuaj ne do t?ja dalim, do t?ja dalim më shpejt se shumë të tjerë, se i morëm masat në kohën e duhur. Ne i rezistojmë dhe i respektojmë të gjitha masat. Ajo kurba që nuk po rritet është rezultat i kësaj rezistence, që ta ecim para ka vetëm një rrugë: rezistencë për ekzistencë?, -tha kreu i qeverisë.

Lajmet e fundit nga