LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Po përhapin epideminë"/ Berisha bën thirrjen urgjente

28 Mars 2020, 12:27, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaron se kufizimi i orareve të lëvizjes pos jell përhapjen e epidemisë së koronavirusit.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha publikon disa foto ku qytetarët nuk ruajnë distancën.

Berisha iu bën apel qytetarëve të  respektojne me cdo kusht distancat, ndërsa bën thirrjen urgjente për qeverinë që të ndryshojë oraret e kufizimit.

?Paniku dhe oraret e tjera te kufizuara te Edvin PPP Maskes perhapin epidemine!

Ju bej thirrje qytetareve te respektojne me cdo kusht distancat.
Kerkoj ndryshimin urgjent te orareve per tju dhene qytetareve mundesine e furnizimit jo ne panik. Sb?-shkruan Berisha.

Lajmet e fundit nga