LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kjo është një kohë sakrificash”/ Basha apel qytetarëve: Ndiqni këshillat e mjekëve

28 Mars 2020, 09:30, Politikë CNA

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka drejtuar një apel qytetarëve që të ndjekin më përpikmëri këshillat e mjekëve në lidhje me situatën që po kalon vendi, për shkak të përhapjes së koronavirusi.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha shkruan se kjo është një kohë sakrificash që gjithësecili prej nesh duhet të bëjë për të mbrojtur shëndetin e tij dhe të familjarëve.

?Të dashur bashkëqytetarë, kjo është një kohë sakrificash që gjithsecili prej nesh duhet t?i bëjë për shëndetin e tij dhe të familjes. Ju bëj thirrje të respektoni me përpikmëri të gjitha udhëzimet mbi distancimin social dhe higjenën! Duke ndjekur me përpikmëri këshillat e mjekëve, duke qëndruar në shtëpi, ne japim kontributin tonë për ngadalësimin e përhapjes së virusit, dhe për ta kaluar këtë të keqe me sa më pak pasoja për jetën dhe shëndetin tonë dhe të dashurve tanë!?-shkruan Lulzim Basha.

Lajmet e fundit nga