LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vasili thirrje Ramës/ "Mëso nga Kosova, leri tenderat"

28 Mars 2020, 16:10, Politikë CNA

Qeveria e Kosovës miratoi një paketë 200 milionë euro për t?i ardhur në ndihmë në këtë kohë krize kompanive, bizneseve dhe punonjësve të tyre sipasojë e pandemisë së koronavirusit.

Lidh me këtë ka reaguar dhe ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili.

Duke e konsideruar si një shëmbull të shkëlqyer, ai i bën thirrje kryeministrit Rama të mësojë nga Kosova, të lërë tenderat dhe të miratojë paketën e ndihmës për njerëzit e thjeshtë, bizneset e prekura, të papunët.

?Shembull i shkelqyer i Qeverise se Kosoves se si i ndihmon njerezit e thjeshte ne kete moment te veshtire me paketen 200 milion euro.

Qeveria e Rames te mesoje nga Kosova, te lere tenderat dhe te miratoje paketen e ndihmes per njerezit e thjeshte?, shkruan Vasili në rrjetet sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga