LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha refuzon qeverinë teknike/ “Nuk është në radarin tim”

28 Mars 2020, 17:13, Politikë CNA

Kryetari i opozitës ka refuzuar qeverinë teknike gjatë kohës kur i gjithë vendi po lufton me koronavirusin.

Teksa u pyet në emisionin ?Kjo Javë? nëse do të kërkonte qeveri teknike, Basha tha se aktualisht kjo kërkesë nuk është në radarin e tij.

?Për momentin nuk është në radarin tim asnjë temë e axhendës politike. Jemi në emergjencë për shkak të mos veprimit apo keqveprimit të autoriteteve ndaj krizës. Është koha që kësaj papërgjegjshmërie t’i vëmë fre, të korrektohet kursi dhe tu vihet në ndihmë njerëzve. Sot është koha për të garantuar mirëqenien e shqiptarëve?, deklaroi kryedemokrati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga