LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Salianji i përvishet Ramës për masat/ “Po sillesh si pronar shteti, është koha të veprosh për popullin”

28 Mars 2020, 21:09, Politikë CNA
Salianji i përvishet Ramës për masat/ “Po sillesh si pronar

Ish-deputeti Ervin Salianji ka reaguar lidhur me situatën aktuale në vend dhe me masat që ka marrë qeveria për të luftuar koronavirusin.

Në një postim në rrjetet sociale, Salianji deklaron se shteti është strukturë e ngritur për të ndihmuar individin dhe kështu duhet të sillet.

Sipas tij, kryeministri Edi Rama po sillet si pronar i shtetit dhe qytetarëve dhe komunikon se çfarë masa duhet të marrë pupulli.

?Kudo flitet se si të ndihmohen qytetarët ky flet se si të ndihmohet qeveria që të ketë para të paguajë miliarderët! Kudo flitet se si të mbijetojnë familjet dhe bizneset ky flet se si të mbijetojë qeveria! Kudo në botë qeveritë veprojnë këtu vetëm flitet! Në kushtet e një fatkeqësie natyrore dhe emergjence shëndetësore qeveria së paku duhet të tentonte të menaxhonte krizën reale, ndërkohë që qeveria po përpiqet të menaxhojë vetëm perceptimin e publikut duke luajtur vetëm me akte propogandistike!

Në këto situata shumë qeveri mund të menaxhojnë në mënyrë të shkëlqyer dhe të dështojnë prej situatës, por të dështosh sepse sdo të menaxhosh duke mos ofruar shërbime por fjalë dhe akte boshe nëpër etër është perfide dhe tregon qartë që lufta nuk bëhet për ti shërbyer qytetarëve por për akumulim personal të PR dhe për të bindur qytetarët sikur po punohet ndërkohe që qytetarët nuk bëjnë dot sikur po ushqehen me lugen bosh?, deklaron demokrati.

Ai thekson se nuk është koha për të menduar për pushtetin politik dhe paratë e korrupsionit, është koha për të vepruar për popullin./ CNA.al

Lajmet e fundit nga