LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama publikon kurbën e progresit të koronavirusit/ Thirrje qytetarëve: Ta shpëtojmë Shqipërinë nga katastrofa

28 Mars 2020, 19:38, Politikë CNA
Rama publikon kurbën e progresit të koronavirusit/ Thirrje

Kryeministri Edi Rama ka publikuar kurbën e progresit të konfirmuar deri më tani nga koronavirusi në shtete të ndryshme të botës.

Rama thotë se kurba tregon rezistencën fantastike të shqiptarëve dhe shtron pyetjen se si duhet të vazhdojmë tani e tutje në këtë betejë. Ai thekson se të gjithë bashkë duhet ta shpëtojmë Shqipërinë nga ky armik i padukshëm.

?Kurba e rritjes së presionit të armikut e matur për çdo vend pas 20 rasteve të para, ku mund të shihni rezultatin e masave shtrënguese dhe rezistencës fantastike të 99% të shqiptarëve deri tani.

Tani si do vazhdojmë, me ngjitje të butë të shigjetës së kuqe, që të shpëtojmë Shqipërinë nga katastrofa duke bërë Rezistencë për Ekzistencë, apo do lëshohemi në krahët e frikës irracionale se “do vdesim për bukë”, që pastaj kjo shigjeta e kuqe të iki lart si raketë dhe ne të biem në këmbët e armikut duke numëruar qindra e mijëra të vdekur?, shkruan kreu i qeverisë në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga