LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

BE vlerëson solidaritin e Shqipërisë me Italinë/ “Flamuri juaj të valëvitet mes flamujve të unionit”

28 Mars 2020, 19:13, Politikë CNA
BE vlerëson solidaritin e Shqipërisë me Italinë/

Bashkimi Europian ka vlerësuar maksimalisht gjestin e Shqipërisë ndaj shtetit italian ku gjatë pasdites së sotme 10 mjekë dhe infermjer u nisën për t?iu bashkuar kolegëve të tyrë në Lombardi në luftën kundër Covid-19.

Twitteri i BE është shpërndarë edhe nga ambasadori i BE, Luigi Soreca i cili shkruan në shqip ‘Faleminderit shumë Shqipëri’.

Solidariteti i treguar demonstron një arsye tjetër të mirë që flamuri i Shqipërisë të valëvitet mes flamujve të Bashkimit Europian sa më shpejt të jetë e mundur. Fryma e tyre e solidaritetit dhe afërsisë që po demonstrojnë me këta njerëz këtu është pikërisht ajo vlerë e përbashkët që lindi dhe krijoi Bashkimin Europain”, shkruan BE në Twitter

 

Lajmet e fundit nga