LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mjekët shqiptarë në Itali/ Meta: Solidariteti dhe sakrifica juaj do forcojnë marrëdhënien mes dy vendeve

28 Mars 2020, 19:38, Politikë CNA
Mjekët shqiptarë në Itali/ Meta: Solidariteti dhe sakrifica juaj

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar kontributin e 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë të cilët shkuan sot në Itali për të luftuar në vijën e parë me virusin vdekjeprurës COVID-19.

Në reagimin e tij në rrjetet sociale Meta shkruan se solidariteti i treguar me popullin fqinj në këtë situatë të vështirë do të forcojë edhe më shumë marrëdhëniet mes dy vendeve.

?l Mirënjohje dhe krenari për 30 mjekët dhe infermierët tanë, të cilët do shërbejnë në rajonin më të prekur nga pandemia në Italinë fqinje. Ky solidaritet dhe këto sakrifica do ta forcojnë edhe më shumë marrëdhënien e shkëlqyer midis dy vendeve e popujve tanë.?

Atterrato un aereo dall'Albania con a bordo un team di medici e infermieri che supporteranno il nostro personale medico. Vi spiego tutto, collegatevi!

Gepostet von Luigi Di Maio am Samstag, 28. März 2020

Lajmet e fundit nga