LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama zbulon kur do ta pranojë që Vangjush Dako ka blerë vota

30 Maj 2019, 20:27, Aktualitet CNA
Rama zbulon kur do ta pranojë që Vangjush Dako ka blerë vota

Kryeministri Edi Rama foli rreth akuzave të opozitës për shitblerjen e votave për kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dako.

Rama ka përmendur kohën kur PD udhëhiqej nga Sali Berisha dhe Durrësi është fituar nga Vangjush Dako.

Sipas Ramës, nëse e pranojnë që PD e Bashës është më e fortë se ajo e Berishës atëherë ai do ta pranojë që Vangjush Dako ka blerë vota.

?Të thoni që në Durrës PD-ja e Sali Berishës, Jozefina Topallit, e të ndjerit Sokol Olldashit= ishte më e dobët se PD-ja e Lulzim Bashës, Flamur Nokës dhe Nard Ndokës atëherë do e pranoj që Vangjush Dako ka blerë zgjedhjet. Por unë se pranoj që kjo PD është më e fortë se ajo. Ne vitin 2007 kur në qeveri ishte Berisha e fituam, në 2009-tën, 2011-tën dhe në 2013-tën kur ishte në qeveri Berisha i fituam përsëri, tashmë me Lulzim Bashën u dashka të blinim vota ne?,-tha Rama në ?Open?./CNA.al

Lajmet e fundit nga