LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama si Enver Hoxha”/ Berisha: Urren veri e Kosovë

30 Maj 2019, 20:20, Aktualitet CNA
“Rama si Enver Hoxha”/ Berisha: Urren veri e Kosovë

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka folur për Rrugën e Kombit që mbeti e papërfunduar që në kohën kur ai ishte në pushtet.

Në emisionin ?Pressing? në T7  Berisha tha se Edi Rama, ashtu si Enver Hoxha, urrejnë veriun e Shqipërisë dhe Kosovën.

?Rama ka një urrejtje të madhe për Veriun. Edhe Enver Hoxha e urrente veriun. Kur bën përshkrimin e zonave, në Kosovë e në Tropojë nuk janë me ne thoshte. Krasniqe e Bytyç janë kundër nesh. Hasi po e po, Bicaj pa diskutim. I kishte si zona jomiqësore, jo si zona të tij. Kur mbarova unë fakultetin, Hasi kishte vetëm 3 persona që iu dha leja për shkollë, nga Tropja ishin 6. Edi Rama vazhdon këtë urrejtje ndaj veriut e për më tepër ndaj Kosovës. Kosova ishte një plaçkë lufte për ta.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga