LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lista e plotë/ Ja ku renditet PS dhe BD në fletën e votimit për zgjedhjet lokale

30 Maj 2019, 17:59, Aktualitet CNA

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë mbledhjes së sotme ka vendosur renditjen përfundimtare të partive në fletën e votimit.

Në fletën e votimit janë dy koalicione por edhe parti që nuk janë pjesë e koalicioneve por garjnë të vetme

7 partitë e para do të jenë nga koalicioni ?Shpresë për Ndryshim? i cili udhëhiqet nga Aleanca Kuq e Zi.

Më pas vijojnë dy parti të tjera dhe koalicioni i Partisë Socialiste ?Aleanca për shqipërinë Europiane? i cili përbëhet nga 21 parti të vogla.

Partia Socialiste do të mbajë numrin 30 në fletën e votimit për këshilltarë.

Ndërkohë që partia e dytë që ka më shumë kandidatë në këto zgjedhje përballë PS-së, Bindja Demokratike me kordinator Astrit Patozin do ketë numrin 36./CNA.al

Lajmet e fundit nga