LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Progres-Raporti i KE/ Bardhi: "Gënjeshtër! Nuk pasqyrohet realiteti"

30 Maj 2019, 17:38, Aktualitet CNA

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka folur për Progres-Raportin e KE për Shqipërinë.

I ftuar në studion e ?ABC News? Bardhi theksoi se KE nuk i ka marrë në konsideratë shetësimet e ngritura nga PD.

?Rekomandimi i bërë nga KE, nuk përbën lajm për qytetarët shqiptarë, sepse është viti i tretë që hapen negociatat.

Fakti nëse shqetësimet tona janë të pasyruar në Raport-Progres, kjo nuk do të thotë që shqetësimet  nuk janë reale. Për fat të keq ne nuk kemi parë asnjë shqetësim në lidhje me kanabizimin e Shqipërisë.

Unë nuk di përse KE nuk pasqyron shumë çështej që janë shqetësim jo vetëm për shqiptarët por dhe për ata europian, siç është mbushja e europës me kanabis, për shembull dhe kjo është fakt.

Megjithatë nuk është në rolin tonë të vlersësojmë rolin e KE, se pse nuk pasqyrohet realiteti./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga