LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Studimi/Burrat bëjnë "namin" në krevat vetëm me të shëmtuarat

28 Mars 2019, 22:50, Lifestyle CNA
Studimi/Burrat bëjnë "namin" në krevat vetëm me

Kur një burrë del me një grua të bukur, ose me një grua për të cilën ka ndjenja ka tendenca të jetë më i hutuar dhe më pak i përqëndruar. Ky hutim vjen edhe nga ndrojtja që mund të ketë ai mbi përshtypjen që do japë.

Kjo ndrojtje lidhet me egon dhe prek shpesh edhe performancën në shtrat të meshkujve. Hormonet që lëshohen gjatë fazës së stresit mund të bëjnë që performance seksuale të jetë jo e mirë.

 

Në të kundërt me një vajzë jo tërheqëse, një burrë nuk ndjehet shumë në tension ose le të themi nuk është aq i tensionuar sa ankthi ti shkaktojë probleme me performancën në shtrat.

Një studim i bërë në vendet e ulta ka treguar se mjaftonte prezanca e një vajze tërheqëse qoftë edhe përmes një kamere për të hutuar meshkujt./CNA.al

Lajmet e fundit nga