LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Vajzat nuk vlerësojnë djemtë nga thjeshtësia,por nga marka e Xhip-it"/Albi Nako shpreh shqetësimin ndaj vajzave shqiptare

27 Mars 2019, 12:39, Lifestyle CNA
"Vajzat nuk vlerësojnë djemtë nga thjeshtësia,por nga

Shpesh njerëzit mund të gjykohen për atë që kanë, sesa për atë që janë. Dhe ky shqetësim duket se kapur edhe koreografin e njohur shqiptar, Albi Nakon.

Përmes një postimi në Insta Story, Albi u shpreh se në ditët e sotme vajzat shqiptare të gjykojnë nga marka e makinës që ke apo e veshjeve.

Gjithashtu ai shkruan se koha e shpenzuar për të lexuar është zëvendësuar me kohën për t?u stërvitur.

?Nëpër vendbanimet tona nuk ka libra dhe biblioteka, por në çdo lagje ka një palestër për mirëmbajtjen e trupit, sepse tek nuk është e turpshme të jesh ?trutrashë?, por ?truptrashë?: Vashat tonë nuk vlerësojnë djalin nëpërmjet asaj që ka në kokë e shpirt, por për nga marka e ?Xhip?-it dhe nga tokëza e rripit?, shkruan në postimin e tij koreografi.

Lajmet e fundit nga