LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Eliminohen burokracitë për bizneset/ Vlerësimi në Doganë online

31 Janar 2018, 11:14, Aktualitet CNA

Ministri i Ekonomisë dhe Financave Arben Ahmetaj ka njoftuar se vlerësimi në Dogana tashmë do të jetë online.

Lehtësimi i procedurave për sipërmarrjen vazhdon në Ministrinë e Financave dhe Ekonomisë. Pas 27 vitesh, procedura e vlerësimit në Doganë, do të jetë tërësisht online.

Për herë të parë sipërmarrja s?do të ketë kontakt të drejtpërdrejtë me punonjësit e doganës në terren. Vlerësimi do të bëhet në një qendër të dedikuar në Drejtorinë e Përgjithshme, tërësisht online e transparente, duke lehtësuar në maksimun kohën dhe kostot për bizneset./CNA.al

Lajmet e fundit nga