LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grushte në ambientet e Bashkisë/ Shoqërohet kryetari dhe 12 punonjës

31 Janar 2018, 09:07, Aktualitet CNA

Një incident ka ndodhur gjatë paradites së sotme në ambientet e Bashkisë së Dibrës. Mësohet se debatet gjatë mbledhjes së administratës kanë degjeneruar deri në përplasje fizike.

Policia ka shoqëruar kryetarin e bashkisë si dhe 12 punonjës.

CNA ( CityNewsAlbania) meson se sherri ka nisur, pasi punonjësit kanë kundërshtuar drejtorin e ri të Burimeve Njerëzore me arsyen se është nga Jugu i vendit dhe është vendosur në Dibër për të larguar punonjësit.

Punonjësit pretendojnë se që me ardhjen në krye të kësaj detyre, drejtorin i ri i Burimeve Njerëzore, Drini Mata ka ushtruar presion për largimin e punonjesve nga detyra dhe vendosjen në vend të tyre të militantëve të PS.

Pas sherrit mes punonjësve dhe drejtorit të ri me shqelma, grushte dhe sende të forta ndërhyri policia e rendit duke shoqëruar në komisariat për sqarime të ngjarjes kryebashkiakun Muharrem Rama dhe 12 punonjës të tjerë të administratës së bashkisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga