LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Goditet banda e drogës dhe prostitucionit në Itali/ Në pranga 50 persona, mes tyre dhe shqiptarë

31 Janar 2018, 07:52, Aktualitet CNA

Policia italiane ka goditur një bandë të drogës dhe prostitucionit, ndërsa ka bërë të mundur arrestimin e të paktën 50 personave, të cilët akuzohen për trafik droge dhe shfrytëzim prostitucioni.

Mësohet se operacione i policisë është zhvilluar në qytete të ndryshme në veri të Italisë, ndërsa në të kanë marrë pjesë skuadrat e lëvizshme të Milanos, Bolognas e Leccos.

Janë ushtruar kontrolle në disa qytete. 21 urdhër-arreste janë ekzekutuar në Bologna, ku janë shkatërruar dy organizata me marokenë e shqiptarë që drejtonin trafikun e drogës nga Maroku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga