LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Prestigjozja “The Sun” shkruan për Eugent Bushpepën: “Shqipëria i mban shpresat te ai për fitore!”

31 Janar 2018, 09:31, Aktualitet CNA

Ditën e sotme, prestigjozja britanike, ?The Sun? i ka kushtuar një shkrim të gjatë këngëtarit shqiptar që do të na përfaqësojë në Lisbonë, Portugali në maj të këtij viti në kompeticionin më të adh muzikor në Evropë, Eurovizion.

?The Sun? shkruan se Shqipëria i ka varur të gjitha shpresat për të fituar këtë kompeticion muzikor te këngëtari 34 vjeçar, i cili do të performojë këngën ?Mall?.

Fillimisht, revista online jep një biografi të shkurtër të Gentit, më pas tregon rrethanat në të cilat këngëtari nga Rrësheni konkurron në Eurosong.

?Bushpepa konkurron në vitin e 15-të të pjesëmarrjes së Shqipërisë dhe u zgjodh nga një juri profesioniste, duke mundur një sërë këngëtarësh të suksesshëm në Festvalin e Këngës?, ? shkruan ?The Sun?./CNA

Lajmet e fundit nga