LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vrau gruan me sëpatë/ Gjykata: Autori të shtrohet në psikiatri

31 Janar 2018, 09:11, Aktualitet CNA

Gjykata e Shkodrës ka zhvilluar sot seancën gjyqësore në ngarkim të 42-vjeçarit Ylber Bajrakurtaj, i cili akuzohet se ka vrarë me sëpatë gruan e tij.

Gjykata ka kërkuar sot që autori të dërgohet në psikiatri dhe ti analizohet shkalla e papërgjegjshmërisë.

?Të bëhet shtrim i detyruar për 2 muaj në psikiatri, dhe të përcaktohet shkalla e përgjegjshmërisë mendore,? është vendimi i gjykatës.

Autori i krimit, po ashtu edhe bashkëshortja e tij që mbeti viktimë, njiheshin nga banorët e zonës si persona me probleme psikike. Një prej tyre shprehet se konfliktet në çift kanë qenë edhe më përpara, aq sa viktima është larguar njëherë nga banesa për tek familja e saj.

Pas krimit të rëndë, familjarët e viktimës kanë marrë trupin e pajetë të 42-vjeçares për të kryer ceremoninë mortore në fshatin e lindjes në Zagorë të Malësisë së Madhe, ndërsa banesa ku ndodhi krimi ruhet ende nga forcat e policisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga