LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmet i fuqishëm 6.1 ballë/Humb jetën një fëmijë

31 Janar 2018, 11:03, Aktualitet CNA

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë, 6,1 ballë Righter u regjistrua sot në verilindje të Afganistanit.

 

 

Të paktën një fëmijë ka mbetur i vdekur dhe nëntë persona të familjes së tij janë plagosur që ndodheshin në provincën Baloutchistan, në kufi me Afganistanin.

Në tetor 2015, një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7,5 ballë goditi të njëjtën zonë, duke shkaktuar vdekjen e më shumë se 380 personave./CNA

Lajmet e fundit nga